Design
DESIGN

Współczesny polski design w Brazylii: podsumowanie

  • Komentarze

Współczesny polski design w Brasilii. Spirit of Poland 2014

Spirit of Poland 2014; bro.Kat, czyli węgiel kamienny nie tylko na opał...

Fot: materiały prasowe Culture.pl - Spirit of Poland 2014

W nowym Muzeum Warszawskiej Pragi odbędzie się spotkanie z organizatorami cyklu The Spirit of Poland. Wystawy i spotkania z projektantami promowały polski design w egzotycznej Brazylii

W Muzeum Warszawskiej Pragi 23 czerwca 2015 eksperci zaangażowani w projekt Spirit of Poland dyskutować będą na temat promocji polskiej kultury i przedsiębiorczości w Brazylii.

Ameryka Południowa wciąż jest w Polsce uznawana za rynek egzotyczny i mało znany. Brazylia z 200 milionami obywateli jest dużym, chłonnym rynkiem. Ogólnoświatowy kryzys sprzed kilku lat właściwie nie zaszkodził brazylijskiej gospodarce, która szybko się rozwijała, dając możliwość ekonomicznego awansu kilkudziesięciu milionom ubogich mieszkańców kraju. Z drugiej strony skandale korupcyjne czy problemy z inflacją czynią z Brazylii dość nieprzewidywalnego partnera handlowego.

W ostatnich latach niektóre polskie firmy zdecydowały się wejść na brazylijski rynek. Równocześnie w najważniejszych miastach promowana była polska kultura, w tym współczesne wzornictwo.
Czy polskie produkty i innowacyjne usługi mają szansę zaistnieć na rynku brazylijskim? Jak wygląda sektor kreatywny w Brazylii? Czy mierzymy się z podobnymi wyzwaniami? Czy polska kultura jest rozpoznawalna w Brazylii? To niektóre z zagadnień, o których mowa będzie w Muzeum Pragi.

W debacie uczestniczyć będą między innymi Barbara Krzeska, kierowniczka działu komunikacji Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie, Karolina Małaczek ekspertka ds. kultury przy Ambasadzie RP w Brasilii w latach 2010-2014, obecnie inspektor w Zespole ds. Komunikacji i Promocji w Biurze Kultury Urzędu m. st. Warszawy, Wojciech  Baczyński wicekonsul handlowy w WPHI w São Paulo w latach 2009-2013, obecnie dyrektor generalny Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, Łukasz Gierańczyk, założyciel portalu queropassagem.com.br  wyszukującego i sprzedającego bilety na połączenia autobusowe w Brazylii. 

Wystawa The Spirit of Poland w Brazylii, prezentowana była do tej pory w ramach DW! São Paulo Design Weekend, w Muzeum Narodowym w Brasilii oraz w Centro Carioca de Design w Rio de Janeiro. Ekspozycja to element programu polskich wydarzeń kulturalnych w Brazylii, organizowanego przez Culture.pl.
 
Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 czerwca, w godzinach 19:00-20:30. Po dyskusji organizatorzy wydarzenia zapraszają na część networkingową
Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, Warszawa

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: materiały prasowe Culture.pl - Spirit of Poland 2014
Data publikacji: 19.06.2015 11:28
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.