Design
DESIGN

Współczesny design z Polski w Lipsku

  • Komentarze

Designers' Open 2015 - Festiwal Designu w Lipsku, głowna hala

Spotkanie z organizatorami Designers' Open 2015 - Festiwalu Designu w Lipsku już 2 czerwca 2015 w Luminosferze

Fot: materiały prasowe Luminosfera

Czy współczesny polski design podoba się mieszkańcom Niemiec? Spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w festiwalu designu Designer's Open już 2 czerwca 2015

Mimo rosnącego znaczenia zakupów przez internet i łatwej wymianie informacji w sieci, stara formuła targów trzyma się całkiem nieźle. To wciąż dobry sposób na dotarcie do nowej grupy odbiorców. Kilka lat temu z pesymizmem mówiono o przyszłości targów książki. Statystyki czytelnictwa wciąż kuleją, wciąż słychać, że księgarniom grozi bankructwo – a tymczasem w maju na Stadionie Narodowym do wielu stoisk nie można się było dopchać, kolejki do co popularniejszych autorów zajmowały całą szerokość korytarza, a samych tylko blogerów zainteresowanych targami zgłosiło się przeszło 300. Również targi designu to sposób na zaistnienie poza światem wirtualnym. Z drugiej strony, stoisko na targach to także koszt i formalności do załatwienia. Czy warto zaryzykować?

Pomóc w podjęciu decyzji mogą spotkania z organizatorami. Już 2 czerwca w warszawskiej Luminosferze odbędzie kolejne spotkanie z cyklu Polish designers at Designers’ Open. W ubiegłorocznej edycji zorganizowanego w ramach Targów Lipskich festiwalu designu wzięła udział grupa polskich projektantów, być może w tym roku dołączą do nich kolejne polskie pracownie i firmy.
Festiwal w Lipsku jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń targowych w Niemczech wschodnich z zakresu współczesnego wzornictwa. W edycji z 2014 roku udział wzięło 16 000 widzów i przeszło 250 wystawców.
W 2015 roku strefa wystawiennicza została podzielona na pięć stref  DO/Interior & Furniture, DO/Fashion & Accessories, DO/Research & Industrie, DO/Graphik oraz DO/Architecture.

Festiwal designu Designers’ Open odbywa się w Hali Szklanej Targów Lipskich, zaprojektowanej przez biuro architektoniczne z Hamburga – Gerkan, Marg & Partner.


Więcej o warunkach udziału można będzie się dowiedzieć w salonie Luminosfera przy ulicy Bakalarska 34 w Warszawie. Organizatorzy omówią m.in. wymogi Unii Europejskiej dotyczące nadania znaku CE oraz regulacji sprzedaży detalicznej na terenie Niemiec. Początek spotkania o 19:00. Udział jest bezpłatny, ale organizatorzy spotkania proszą o potwierdzenie obecności info@targilipskie.pl

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe Luminosfera
Data publikacji: 28.05.2015 15:55
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.