Architektura
ARCHITEKTURA
Wystawa fotografii

Wystawa fotografii na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

  • Komentarze

Wernisaż wystawy Zbigniewa Wichłacza

Wernisaż wystawy fotografii odbędzie się 31 marca 2017, o godzinie 18:00

Fot: Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej - materiały prasowe

Już 31 marca 2017 roku, w Galerii Sztuki Współczesnej Politechniki Lubelskiej, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Zbigniewa Wichłacza.

Politechnika Lubelska zaprasza do Galerii Sztuki Nowoczesnej już w piątek, 31 marca 2017. Rozpoczęcie wernisażu wystawy fotografii odbędzie się o godzinie 18:00. Jednak już od godziny 16:00 będzie można uczestniczyć w wykładzie otwartym poprowadzonym przez Prof. Zbigniewa Wichłacza - autora fotografii.

Czego dotyczyć będą fotografie przedstawione na wernisażu?

Prezentowane na wystawie fotografie, to analiza procesu postrzegania i rozumienia historycznego. W prezentowanych pracach widać logiczny ciąg, który buduje pewną opowieść. Wszystko to jest podsycone ciekawym zestawieniem kolorystycznym. Fotografie opowiadają o architekturze, ludziach i świecie, który nie dla wszystkich jest dostępny. uważał Leibniz piękno polega na doskonałości i właśnie dlatego jest źródłem przyjemności. W imię tego stwierdzenia Wichłacz, próbuje udowodnić, że nie ma jednego obiektywnego postrzegania świata, mimo ograniczeń, jakie ma nasz umysł.

Analityczny proces twórczy artysty jest jego subiektywnym podejściem do tradycyjnych zagadnień obrazowania. Wystawa Zbigniewa Wichłacza jest jego osobistym poszerzeniem wypowiedzi artystycznej. Trudno jest przecenić ogrom rygorystycznego przestrzegania jasności i percepcji wypowiedzi obowiązujących twórcę na każdym etapie tworzenia i rozumienia współczesnego obrazu.

Od kiedy można obejrzeć wystawę fotografii?

Wernisaż wystawy fotografii odbędzie się 31 marca o godzinie 18:00 na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, przy ul. Nadbystrzycka 40.

O godzinie 16:00 odbędzie się wykład otwarty, który poprowadzi autor prezentowanych na wystawie fotografii: Zbigniew Wichłacz. Wykład odbędzie się w AULI III, na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

Wystawa będzie czynna od 31 marca do 28 kwietnia 2017 roku.

przeczytaj rowniez
Autor: Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej - materiały prasowe
Zdjęcia: Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej - materiały prasowe
Data publikacji: 24.03.2017 11:27
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.