Architektura
ARCHITEKTURA

Współczesna architektura na festiwalu Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie

  • Komentarze

Festiwal Otwarte Ogrody odbędzie się 6-7 września 2014 roku!

Festiwal Otwarte Ogrody odbędzie się 6-7 września 2014 roku!

Fot: FormaZone

Współczesna architektura zagości na festiwalu Otwarte Ogrody już w najbliższy weekend, 6 i 7 września 2014 roku. Konstancin-Jeziorna to miasto-ogród. Przyjdź i zobacz jak można eksperymentować z architekturą krajobrazu!  

Współczesna architektura  i design w ogrodzie

Organizatorzy festiwalu przygotowali dla odwiedzających wydarzenie moc atrakcji. W sobotę, 6 września od godziny 10.30 otwarty będzie tzw. showroom firmy FormaZone. Będzie tam można zobaczyć designerskie przedmioty codziennego użytku, na przykład lampy i meble, ale to nie wszystko. Goście mogą również zasięgnąć bezpłatnej porady w zakresie architektury wnętrz albo przejrzeć designerskie albumy. Organizatorzy ekspozycji przygotowali też coś dla ducha – wystawę malarstwa Agaty Sienkiewicz. To jednak tylko jeden z ogrodów, który można obejrzeć podczas festiwalu Otwarte Ogrody. Na miłośników nietypowego designu czeka również wystawa „Zakręcony pomysł” – pokaz prywatnej kolekcji urządzeń na korbę wzbogaconej o nowe eksponaty. Podczas festiwalu będzie można również zobaczyć meble w stylu Art deco, o którym niedawno pisaliśmy. Wszystko to można obejrzeć podczas wystawy „Galeria mistrzów Ecole de Paris”, która również będzie otwarta w sobotę 6 września. A na deser proponuję pokaz ubrań od młodych projektantów dla dzieci i dorosłych „Konstancin Family Fashion”, który odbędzie się w festiwalową niedzielę 7 września 2014 roku.

Festiwal w Konstancinie: inne atrakcje

Myślę, że warto wspomnieć także o innych atrakcjach, przygotowanych z myślą o łasuchach, miłośnikach malarstwa oraz literatury. Dla tych pierwszych organizatorzy przygotowali ogródki letnie pełne przysmaków, takich jak wędzone ryby, słodycze oraz naturalne soki. Literaci mogą wziąć udział w spotkaniu z prof. Jerzym Snopkiem i prof. Aliną Kowalczykową w domu Stefana Żeromskiego w Konstancinie. Miłośnicy malarstwa mogą natomiast spotkać w sobotę się z artystką Anną Buczkowską; spotkaniu towarzyszy wystawa jej prac.
To jednak tylko niektóre z bardzo wielu atrakcji, które można zobaczyć podczas festiwalu. Program wydarzenia można pobrać tutaj.

O festiwalu Otwarte Ogrody

Idea festiwalu narodziła się w 2004 roku. Został on wymyślony przez Magdalenę Prosińską i Łukasza Willmanna. Pomysł powstał pod wpływem chęci ratowania cennych zasobów naturalnych miast-ogrodów oraz dziedzictwa kulturalnego. Organizatorzy festiwalu dążą do rewitalizacji miast-ogrodów i pokazania ich mieszkańcom ciekawej architektury krajobrazu. Rewitalizacja jest, jak zauważają, często rozumiana jako jednorazowy remont, na przykład wymiana nawierzchni dróg. Chodzi im jednak o coś więcej, o dotarcie do świadomości mieszkańców miast-ogrodów i pobudzenie ich do kreatywnego aranżowania swojego otoczenia. Do organizacji festiwalu zgłasza się coraz więcej miejscowości. Od kilku lat odbywa się od na przykład w Milanówku, Józefowie i Brwinowie. W tym roku do tych miejscowości należy też Konstancin-Jeziorna. Ideą festiwalu jest otwarcie ogrodów dla zwiedzających oraz prezentacja ciekawych wystaw, koncertów, warsztatów czy przeprowadzenie spotkań literackich. W programie znajdują się imprezy związane ze współczesną architekturą i designem.

 

Agnieszka Ochenkowska


przeczytaj rowniez
Autor: Agnieszka Ochenkowska
Zdjęcia: FormaZone
Data publikacji: 3.09.2014 12:43
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.